STREFA MĘŻCZYZN tekst

(Strefa dla mężczyzny)

 

 

 STREFA MĘŻCZYZNY

Coraz więcej mężczyzn stawiających na pierwszym miejscu zdrowie jest świadomych zalet korzystania z zasobów medycyny estetycznej, która pomaga spowolnić procesy starzenia i zmniejszyć defekty skóry. Zadbany, atrakcyjny i naprawdę męski- taki jest współczesny mężczyzna.

NIECHIRURGICZNE USUWANIE ZMARSZCZEK

Wygładzanie zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej typu A (BOTOX, AZZALURE) to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania polega na blokowaniu przez toksynę połączeń mięśniowo-nerwowych przez co uzyskujemy wygładzenie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Obszary poddawane leczeniu:

 • kurze łapki,
 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki poprzeczne czoła,
 • zmarszczki palacza,
 • uśmiech dziąsłow

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny- jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżania i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparatami z kwasem hialuronowym możemy:

 • nawilżyć,
 • spłycić zmarszczki,
 • dodać objętości,
 • poprawić kontur twarzy,
 • pobudzić naturalne procesy regeneracyjne.

NIECHIRURGICZNA REDUKCJA BLIZN I ROZSTĘPÓW

Spora część mężczyzn, którzy trenowali na siłowni, wie, że rozstępy pojawiają się w fazie gwałtownego wzrostu. U panów umiejscawiają się głównie na obręczy barkowej, ramionach i plecach a rzadziej na nogach i biodrach. Rozstępy są trwałym przerwaniem włókien kolagenowych. Łatwiej walczy się ze świeżymi różowymi rozstępami niż tymi starymi. W stymulacji tkanki do regeneracji wykorzystujemy pillingi medyczne połączone z mezotermią i zabiegami z osocza bogato płytkowego oraz nici PDO.

Połączenie różnych zabiegów medycyny estetycznej może wspomóc również  proces redukcji blizny. Zwłaszcza u osób z obawami przed kolejnymi zabiegami chirurgicznymi możemy znacznie zmienić strukturę blizny a przez to jej widoczność. Ważne jest działanie wielokierunkowe- za pomocą pillingów chemicznych, mezoterapii czy zabiegów z osocza bogatopłytkowego. W przypadku blizn wklęsłych podanie kwasu hialuronowego poniżej, uwypukli ją i schowa.  Naszym sprzymierzeńcem będzie systematyczność i cierpliwość.


ŁYSIENIE

Najpowszechniej znanym i najlepiej zbadanym czynnikiem powodującym wypadanie włosów  jest testosteron. Hormon ten odgrywa dużą rolę w łysieniu androgenowym nawet przy mniejszym czynniku genetycznym.

Wiek również ma swój wpływ na proces łysienia. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj pomiędzy 30 a 40 rokiem życia.

Jedną z nowych potencjalnych metod leczenia jest stosowanie wyrobów medycznych CE klasy III podawanych przez wstrzyknięcie w skórę głowy w zabiegu mezoterapii.

Preparat XL Hair to najczystsze i przetestowane połączenie wielu składników – nieusieciowionego kwasu hialuronowego z roztworem biorewitalzującym: czynniki wzrostowe, kwas dezoksyrybonukleinowy, aminokwasy, pierwiastki śladowe, witaminy, kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze. Wykorzystuje się również preparaty z krzemem.

Najlepsze efekty można uzyskać w terapii skojarzonej wykorzystującej rózne metody- również z osoczem bogato płytkowym. System Regeneris pozwala na uzyskanie w odwirowanym własnym osoczu pacjenta bardzo wysokiego stężenia żywych płytek krwi (2-4 krotnie wyższe niż w osoczu fizjologicznym). Komórki te po podaniu w obręb skóry gromadzą się w miejscu urazu,  uwalniają liczne czynniki wzrostu i regeneracji (PDGF, TGF-α,EGF, IGF, PDEGF, PDAF, IL-8, TNF-α, CTGR, KGF) i aktywują komórki macierzyste do różnicowania co prowadzi do tworzenia nowej zdrowej tkanki.


NADMIERNE OWŁOSIENIE

SOPRANOICE PLATIMUM

Laserowa epilacja owłosienia czyli trwała redukcja ilości owłosienia dzięki najnowszej technologii SopranoIce Platinum jest jeszcze skuteczniejsza. Urządzenie łączy w sobie trzy długości wiązki laserowej: 810nm (dioda), 755 (aleksandryt) i 1064 (Nd-Yag) przez co działa na różne rodzaje włosów- zarówno ciemne i grube a także na jasne i cienkie. Wysyłanie trzech fal podczas każdego impulsu zapobiega ponownemu odrastaniu.  Może być stosowany w przypadku wszystkich fototypów skóry a także na skórze opalonej (certyfikat FDA dla wszystkich fototypów skóry i skóry opalonej). Dzięki najnowszym technologiom  chłodzenia (SHR, ICE  TECH)  zabieg jest praktycznie bezbolesny. Licząc na długotrwały efekt powinien stać się urządzeniem pierwszego wyboru do zabiegu.


POPRAWA STRUKTURY SKÓRY

Pillingi chemiczne w sposób kontrolowany prowadzą do złuszczania skóry i jej odnawiania.  Pomagają rozjaśnić przebarwienia, spłycają zmarszczki i stymulują syntezę kolagenu i elastyny przez co skóra staje się jędrniejsza.

PRX T33- innowacyjna metoda chemicznej  biorewitalizacji skóry. Zawart w składzie kwas TCA w połączeniu z wodą utlenioną i kwasem kojowym wykorzystują zalety działania na skórę kwasu TCA bez efektu złuszczania, bez bólu i bez długiej rekonwalescencji. Może być wykonywany również w lecie. Poprawia efekty innych zabiegów medycznych (mezoterapia, nici PDO)

Mezoterpia jako  niechirurgiczna metoda odnowy skóry i tkanki podskórnej przewracająca jej świeży i młody wygląd, jędrność i odpowiednie napięcie.

Polega na śródskórnym wstrzykiwaniu preparatów opartych na kwasie hialuronowym, polipeptydach i witaminach, które powoli przez kilka dni uwalniają się z pozostawionych depozytów. Ważne jest tutaj oddziaływanie także czynnika fizycznego (nakłucie skóry igłą), który wywołuje miejscową reakcję nerwową prowadząc do miejscowego zwiększenia krążenia krwi i wydzielania czynników przeciwbólowych oraz stymulujących syntezę nowych włókien kolagenowych.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, zwany także przez pacjentów ”Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi. Jest to zabieg w pełni biokompatybilny: skóra odnawia się dzięki własnemu czynnikowi wzrostu i komórkom macierzystym – dzięki temu jest to całkowicie naturalna metoda odmładzania skóry.

W systemie Regeneris odzyskujemy z krwi pacjenta aż 90 % trombocytów, które później w tkankach pacjenta uwalniają czynniki wzrostu aktywujące procesy rewitalizacji tkanek.

PROBLEMY Z WYPADAJĄCYMI WŁOSAMI

Problem nadmiernego wypadania włosów oraz łysienie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety może szybciej zgłaszają się do naszych gabinetów ze względu na ich duże przywiązanie emocjonalne do fryzury jednak na pewno równie często przeszkadza to mężczyznom. W wyniku niedoskonałości naszej diety, zaburzeń krążenia, zaburzeń hormonalnych, ciąży i stresu  dochodzi do łysienia.

Zabiegiem sprawdzającym się w terapii jest mezoterapia skóry głowy z wykorzystaniem specjalnych preparatów w postaci koktaili witaminowych i polinujkeatydowych  ( XL HAIR, Pilnest) a także osocza bogato płytkowego (Regeneris). Dobre efekty uzyskuje się w leczeniu łysienia androgenowego (typu męskiego) oraz łysienia plackowego i rozlanego. Dużą wagę przywiązuje się do terapii skojarzonej wieloma metodami naprzemiennie.

Zabieg prowadzi do nawilżenia, odżywienia i stymulowania struktur skóry odpowiedzialnych za strukturę włosa oraz jego wzrost. Chroni przed ponownym pojawieniem się łupieżu, odbudowując spoiwa międzykomórkowe skóry głowy. Połyskując witalnością włos uzyskuje miękkość i gęstość.

ZABIEGI MODELUJĄCE CIAŁO

CELLULIT

Cellulit jest przewlekłą chorobą dotyczącą tkanki łącznej w przebiegu której dochodzi do nadmiernego i patologicznego włóknienia  wokół przemieszczonych komórek tłuszczowych. Według najnowszych hipotez do tego procesu przyczyniają się złogi żelaza przedostające się z osłabionych  naczyń krwionośnych o zwiększonej przepuszczalności.

Cellulit stał się chorobą cywilizacyjną i dotyczy około 80%-90% kobiet a także w mniejszym procencie mężczyzn.

Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia.

Preparat Alidya opracowany przez profesora Motolese  powoduje:

 • chelatcje nagromadzonych metli i toksyn;
 • drenaż osmotyczny- działanie przeciwobrzękowe i przez to utrata centymetrów w obwodach;
 • poprawę krążenia tętniczego- dotlenienie skóry,
 • neutralizację kwaśnego środowiska międzykomórkowego;
 • stymuluję odbudowę prawidłowych struktur tkanki;
 • zmniejsza ilość wolnych rodników w tkance;

Zabiegowi mogą być poddane wszystkie okolice dotknięte cellulitem (nogi, brzuch, pośladki, ramiona). Zabieg trwa około 20 minut, powinien być wykonany w 7-12 seriach z tygodniowymi odstępami. Zaleca się powtórzenie leczenia raz do roku celem utrzymania rezultatów. W całej terapii ważna jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna  oraz metody wspomagające (karboksyterapia, drenaż limfatyczny, radiofrekwencja, ultradźwięki).

BLIZNY I ROZSTĘPY

Spora część mężczyzn, którzy trenowali na siłowni, wie, że rozstępy pojawiają się w fazie gwałtownego wzrostu. U panów umiejscawiają się głównie na obręczy barkowej, ramionach i plecach a rzadziej na nogach i biodrach. Rozstępy są trwałym przerwaniem włókien kolagenowych. Łatwiej walczy się ze świeżymi różowymi rozstępami niż tymi starymi. W stymulacji tkanki do regeneracji wykorzystujemy pillingi medyczne połączone z mezotermią i zabiegami z osocza bogato płytkowego oraz nici PDO.

Połączenie różnych zabiegów medycyny estetycznej może wspomóc również  proces redukcji blizny. Zwłaszcza u osób z obawami przed kolejnymi zabiegami chirurgicznymi możemy znacznie zmienić strukturę blizny a przez to jej widoczność. Ważne jest działanie wielokierunkowe- za pomocą pillingów chemicznych, mezoterapii czy zabiegów z osocza bogatopłytkowego. W przypadku blizn wklęsłych podanie kwasu hialuronowego poniżej, uwypukli ją i schowa.  Naszym sprzymierzeńcem będzie systematyczność i cierpliwość.