NIECHIRURGICZNE USUWANIE ZMARSZCZEK

Spłycanie fałdów nosowo-wargowych, zaznaczanie linii żuchwy (przed/po)
Spłycanie fałdów nosowo-wargowych, zaznaczanie linii żuchwy poprzez uniesienie "chomików" (fot. drkaminska.pl)

Wygładzanie zmarszczek przy użyciu leków to jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania polega na blokowaniu przez toksynę połączeń mięśniowo-nerwowych, przez co uzyskujemy unieruchomienie mięśni mimicznych i wygładzenie skóry. Obszary poddawane leczeniu:

- kurze łapki,

- lwia zmarszczka,

- zmarszczki poprzeczne czoła,

- zmarszczki palacza,

- uśmiech dziąsłowy

Wypełniacze  - niektóre z nich występują w skórze w sposób naturalny - są podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżania i jędrności. Niestety, wraz z wiekiem ich ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki tracą objętość.

Syntetycznymi wypełniaczami możemy:

- nawilżyć,

- spłycić zmarszczki,

- dodać objętości,

- poprawić kontur twarzy,

- pobudzić naturalne procesy regeneracyjne.

- modelować kształt nosa (niechirurgiczna korekta)

Hydrodroksyapatyt wapnia to tak zwany stymulator kolagenu. Wypełniacz poprawiający objętość skóry w wyniku dwóch procesów- natychmiastowego wygładzania zmarszczek swoją objętością a także długotrwałej regeneracji białek skóry (kolagenu). W wyniku tego dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Oprócz natychmiastowo spłycenia zmarszczek należy poczekać na ostateczny efekt liftingu około 2-3 miesięcy utrzymujący się nawet do 2 lat.