NIECHIRURGICZNA REDUKCJA BLIZN I ROZSTĘPÓW

Spora część mężczyzn, którzy trenowali na siłowni, wie, że rozstępy pojawiają się w fazie gwałtownego wzrostu. U panów umiejscawiają się głównie na obręczy barkowej,
ramionach i plecach a rzadziej na nogach i biodrach. Rozstępy są trwałym przerwaniem włókien kolagenowych. Łatwiej walczy się ze świeżymi różowymi rozstępami niż tymi starymi. W stymulacji tkanki do regeneracji wykorzystujemy pillingi medyczne połączone z nawadnianiem skóry i zabiegami z użyciem osocza oraz nici Aptos. Przydatne jest również urządzenie Dermapen, które stymuluje rozstępy powodując zmniejszenie ich widoczności.

Połączenie różnych zabiegów medycyny estetycznej może wspomóc również  proces redukcji blizny. Zwłaszcza u osób z obawami przed kolejnymi zabiegami chirurgicznymi możemy znacznie zmienić strukturę blizny a przez to jej widoczność. Ważne jest działanie wielokierunkowe- za pomocą pillingów chemicznych, nawadniania skóry, czy zabiegów z użyciem osocza. W przypadku blizn wklęsłych podanie wypełniacza w głębszą warstwę uwypukli ją i schowa.  Naszym sprzymierzeńcem będzie systematyczność i cierpliwość. Dermpen jest również świetną metoda zarówno w przypadku blizn potrądzikowych jak i pooperacyjnych, pooparzeniowych czy pourazowych. Stymulując procesy regeneracyjne powoduje, że organizm od wewnątrz wytwarza "nową skórę", która zastępuje bliznę.