ŁYSIENIE

Mezoterapia włosów - zagęszczanie (przed/po)
 Zabieg odżywienia skóry gowy (fot. drkaminska.pl)

Najpowszechniej znanym i najlepiej zbadanym czynnikiem powodującym wypadanie włosów  jest testosteron. Hormon ten odgrywa dużą rolę w łysieniu androgenowym nawet przy mniejszym czynniku genetycznym.

Wiek również ma swój wpływ na proces łysienia. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj pomiędzy 30 a 40 rokiem życia.

Jedną z nowych potencjalnych metod leczenia jest stosowanie wyrobów medycznych CE klasy III podawanych przez wstrzyknięcie w skórę głowy w zabiegu mezoterapii.

Preparat XL Hair to najczystsze i przetestowane połączenie wielu składników – preparat nieusieciowany z roztworem biorewitalzującym: czynniki wzrostowe, kwas dezoksyrybonukleinowy, aminokwasy, pierwiastki śladowe, witaminy, kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze. Wykorzystuje się również preparaty z krzemem.

Najlepsze efekty można uzyskać w terapii skojarzonej wykorzystującej rózne metody- również z osoczem. System Regeneris pozwala na uzyskanie w odwirowanym własnym osoczu pacjenta bardzo wysokiego stężenia żywych płytek krwi (2-4 krotnie wyższe niż w osoczu fizjologicznym). Komórki te po podaniu w obręb skóry gromadzą się w miejscu urazu,  uwalniają liczne czynniki wzrostu i regeneracji (PDGF, TGF-α,EGF, IGF, PDEGF, PDAF, IL-8, TNF-α, CTGR, KGF) i aktywują własne komórki organizmu do różnicowania, co prowadzi do tworzenia nowej zdrowej tkanki.