ŁYSIENIE

Mezoterapia włosów - zagęszczanie (przed/po)
Mezoterapia włosów (fot. drkaminska.pl)

ŁYSIENIE

Najpowszechniej znanym i najlepiej zbadanym czynnikiem powodującym wypadanie włosów  jest testosteron. Hormon ten odgrywa dużą rolę w łysieniu androgenowym nawet przy mniejszym czynniku genetycznym.

Wiek również ma swój wpływ na proces łysienia. Pierwsze objawy pojawiają się zazwyczaj pomiędzy 30 a 40 rokiem życia.

Jedną z nowych potencjalnych metod leczenia jest stosowanie wyrobów medycznych CE klasy III podawanych przez wstrzyknięcie w skórę głowy w zabiegu mezoterapii.

Preparat XL Hair to najczystsze i przetestowane połączenie wielu składników – nieusieciowionego kwasu hialuronowego z roztworem biorewitalzującym: czynniki wzrostowe, kwas dezoksyrybonukleinowy, aminokwasy, pierwiastki śladowe, witaminy, kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze. Wykorzystuje się również preparaty z krzemem.

Najlepsze efekty można uzyskać w terapii skojarzonej wykorzystującej rózne metody- również z osoczem bogato płytkowym. System Regeneris pozwala na uzyskanie w odwirowanym własnym osoczu pacjenta bardzo wysokiego stężenia żywych płytek krwi (2-4 krotnie wyższe niż w osoczu fizjologicznym). Komórki te po podaniu w obręb skóry gromadzą się w miejscu urazu,  uwalniają liczne czynniki wzrostu i regeneracji (PDGF, TGF-α,EGF, IGF, PDEGF, PDAF, IL-8, TNF-α, CTGR, KGF) i aktywują komórki macierzyste do różnicowania co prowadzi do tworzenia nowej zdrowej tkanki.

 

DR.CYJ Hair Filler  PEPTYDOWA TERAPIA WŁOSÓW stworzona do leczenia wypadania włosów, pobudzenia ich wzrostu i pielęgnacji skóry głowy u osób z łysieniem androgenowym. Dla każdego, kto chciałby mieć grubsze i gęstsze włosy

Preparat zawiera 7 peptydów i kwas hialuronowy. Każdy peptyd odpowiada za inny proces, jedne stymulują komórki do życia i namnażania się a inne hamują wypadanie włosów i utratę barwy.

Peptydy połączone z kwasem hialuronowym są powoli uwalniane przez 14 dni w skórze właściwej, gdzie pobudzają wzrost przez regenerację cebulek włosa.

Peptydy w bardzo małych dawkach oddziałują na poziomie DNA czyli dokładnie tam gdzie chcemy rozpocząć zmiany w organizmie. Tak jak naturalnie występujące w organizmie związki sterują procesami w docelowej komórce cebulki włosa.

Formuła powolnego i stopniowego uwalniania uzyskana dzięki połączeniu peptydów z kwasem hialuronowym przedłuża czas naprawy i zmniejsza częstotliwość iniekcji.

Zalecana terapia to 4 zabiegi co 2 tygodnie.